Zalety bezprzewodowego ładowania robotów koszących

Roboty koszące posiadają szereg różnych zalet, o których już nie raz pisaliśmy (np. TUTAJ!). Począwszy od wygody użytkowania, przez oszczędność, po ekologię i podwyższenie jakości trawy.

Jedną z głównych zalet jest oczywiście samowystarczalność i działanie kosiarek bez potrzeby ingerencji człowieka. Wiąże się to też z bezprzewodowym ładowaniem robotów w stacji dokującej.

Stacja dokująca i ładowanie

Każdy model robota z rodziny Ambrogio posiada stację ładującą, do której 

automatycznie powróci, gdy tylko będzie potrzebować ponownego ładowania. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest  wykonanie całego procesu koszenia trawy.

Wbudowane czujniki wewnątrz urządzenia sprawiają, że robot doskonale wie gdzie się znajduje oraz gdzie jest jego stacja dokująca. Pomaga mu również plan ogrodu, którego stale uczy się wraz z ciągłą pracą. 

Sama stacja dokująca oczywiście posiada przewody, jednak są one dyskretnie ukrywane podczas montażu.

Roboty koszące, a tradycyjne kosiarki

Bezprzewodowość robotów koszących jest bardzo mocną kartą przetargową. Tradycyjne kosiarki elektryczne posiadają niewygodne kable, które bardzo lubią się plątać i przeszkadzać podczas użytkowania. Chyba każdy, kto miał tą (nie)przyjemność korzystania z takich kosiarek doskonale wie, jak uciążliwa bywa czynność koszenia trawy. Kable plątają się pod nogami, trzeba używać dodatkowego przedłużacza, oraz konieczne jest stałe kontrolowanie, żeby czasem nie przeciąć przewodu ostrzami.

Z drugiej strony istnieją też kosiarki spalinowe, jednak te są znacznie droższe w utrzymaniu (biorąc pod uwagę stale rosnące ceny paliwa) oraz są szkodliwe dla środowiska. Spaliny wydostające się z kosiarki są tak samo nieekologiczne jak te wylatujące z rury wydechowej w samochodzie.

Zobacz całą ofertę robotów koszących Ambrogio tutaj:

Dowiesz się też innych przydatnych informacji o robotach koszących, ich sposobu działania czy różnicach między poszczególnymi modelami.