Robot koszący to prawdziwy przyjaciel każdego posiadacza trawnika. Odciąża nas od uciążliwego koszenia i sprawia, że praktycznie bez wysiłku nasz trawnik zawsze prezentuje się doskonale. Innowacyjna technologia dostarcza nam dzisiaj roboty koszące, które zapewniają idealne koszenie przy jednoczesnym nawożeniu, w efekcie czego zyskujemy trawnik soczyście zielony i pięknie utrzymany.

Na rynku obecnie jest dostępnych wiele modeli robotów koszących, przy wielu istnieje konieczność instalacji przewodów ograniczających, których zadaniem jest ograniczenie pola pracy kosiarki automatycznej. W naszej ofercie znajdą Państwo także i takie modele, które nie wymagają instalacji dodatkowych przewodów ograniczających.

Gdzie można zastosować robot koszący bez przewodu ograniczającego?

Modele robotów koszących bez konieczności instalacji linii ograniczających są idealnym rozwiązaniem do przydomowych ogrodów i trawników. Są łatwe w użytkowaniu, praktyczne i niezawodne w działaniu.

Jakie są zalety ma robot koszący bez przewodu ograniczającego?

Poza oczywistymi, jak idealne koszenie trawnika, do dodatkowych zalet możemy zaliczyć jego mobilność. Jako, że nie wymaga montażu kabla ograniczającego możemy go używać w naszym ogrodzie a następnie na przykład zabrać ze sobą na działkę. Wyposażone w czujnik ZGS wykrywa trawę i umożliwia mu rozpoznawanie pustych przestrzeni i uskoków i dzięki temu może skutecznie pracować bez przewodów ograniczających.

Polecane modele robota koszącego bez przewodu ograniczającego.

Jednymi z najbardziej popularnych modeli w tej kategorii są:

  • robot koszący Ambrogio L60 Elite
  • robot koszący Ambrogio L60 Elite S+

Pierwszy z nich sprawdzi się doskonale na trawnikach i ogrodach nie przekraczających 200 m², drugi na nieco większych – do 400 m².

Świetnie radzą sobie nawet ze sporym pochyleniem (do 50%), są wyposażone w odbiornik Bluetooth, czujnik deszczu oraz akumulator litowo-jonowy. Dzięki aplikacji instalowanej na smartfonie w prosty sposób możemy je aktualizować i zarządzać ich pracą.

Dla kogo polecamy roboty koszące bez przewodu ograniczającego?

W zasadzie dla każdego, kto nie jest fanem tradycyjnego koszenia trawnika, osobom ceniących swój czas i wygodę a jednocześnie marzącym o pięknie wyglądającym trawniku. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych czujników przeszkód, nie musimy obawiać się o jego uszkodzenie w trakcie pracy. Łatwy w obsłudze panel sterowania, napęd na 4 koła i cicha praca stawia je w czołówce robotów koszących bez przewodu ograniczającego.

Robot koszący bez przewodu ograniczającego